kobiety bieg tweg kobieta sg

Święto Kobiet – obowiązek czy przyjemność?

Wiele osób nie traktuje Święta Kobiet do końca poważnie. Kojarzy im się z czasami PRLu i wręczaniem goździków. Rzeczywiście kiedyś obchodzenie tego święta było traktowane jako obowiązek każdego Polaka względem innych obywateli i ojczyzny…

Chociaż historia obchodzenia Dnia Kobiet nie wzbudza zbyt dobrych emocji wiele osób nie przejmuje się tym już w ogóle. Na pewno najbardziej sceptycznie do wręczania kawiatów czy upominków na Święto Kobiet podchodzą osoby od których kiedyś było to wręcz wymagane. Natomiast w ogóle Dzień Kobiet został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych w rok po wydarzeniach z 1908 roku, kiedy to zginęły w pożarze pracownice fabryki odzieżowej zamknięte tam podczas strajku. Kobiety domagały się poprawy warunków pracy, a w rezultacie niestety 126 osób poniosło śmierć.

Na szczęście dzisiaj nikt raczej nie traktuje świętowania Dnia Kobiet jako upamiętnienia smutnych zdarzeń czy obowiązku wymaganego od państwa.

Najlepiej jest też jeśli mężczyzna nie traktuje kupowania kwiatów na Święto Kobiet jako swojej powinności… Ponieważ obecnie jest to w ogóle święto umowne powinno być po prostu dobrowolnym gestem w stronę ukochanej kobiety czy kobiet. Wyrazem miłości i szacunku. Zwykle bywa tak wśród młodych ludzi. Zakochani chętnie wykorzystują każdą sytuację, żeby sprawiać sobie przyjemność. W związku z tym w Dniu Kobiet mężczyźni bardzo chętnie poszukują dla nich najwspanialszych prezentów, kupują kwiaty, wypisują piękne życzenia. Dawanie oraz w zamian za to zadowolony wyraz twarzy ukochanej sprawiają zakochanym panom ta wielką przyjemność, że właściwie nie czują się nawet zmęczeni koniecznością robienia zakupów i dokonywania wyborów. Z kolei panowie, którzy są już w związku od jakiegoś czasu zwykle traktują.

Dzień Kobiet jako dobrą okazję do spędzenia w końcu kilku godzin tylko we dwoje

Często zapraszają żonę czy partnerkę na dobrą kolację. Mają wtedy okazję spokojnie porozmawiać ze sobą i cieszyć się chwilą spokoju. Niektórzy robią nawet bardziej ambitne plany – jeśli 8 marca jest początkiem weekendu planują 2 – 3 dniowy wyjazd.

Wielu panów pamięta w tym dniu również o innych ważnych w swoim życiu kobietach – o mamie, babci, siostrze czy córce. Obdarowują je czekoladkami i kwiatami. W ten sposób dają im do zrozumienia, że są naprawdę wyjątkowe i dzięki nim życie jest po prostu lepsze. Podarunki i życzenia, które są naprawdę szczere i które wyrażają prawdziwą wdzięczność i miłość nie mogą płynąc z poczucia obowiązku… Zresztą tak naprawdę bardzo szybko i łatwo można wyczuć prawdziwe intencje osoby, która składa życzenia lub wręcza prezent czy kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *