Komunikacja interpersonalna – o co chodzi?

Placówki poradni stale zapraszają osoby szukające pomocy i wsparcia na dni otwarte i na późniejsze umawianie się na indywidualne spotkania po których zostaną zakwalifikowani do odpowiednich grup tematycznych. Poradnie przygotowują dla swoich pacjentów różnego rodzaju grupy terapeutyczne i treningowe. Pomoc znajdą tu osoby borykające się z nieśmiałością oraz negatywnymi myślami na temat własnej osoby. Niska samoocena powoduje u nich lęk w sytuacjach społecznych a zajęcia grupowe pomagają im przełamać własne bariery i strach przy kontaktach z drugim człowiekiem.

Ze swoimi problemami zgłaszają się również osoby z zaburzeniami jedzenia, dla których anoreksja, bulimia czy otyłość stoją na drodze do czerpania pełnej satysfakcji z życia. Prowadzone są również zajęcia dla osób z różnorakimi natręctwami czy dla tych, które przeżyły niepowodzenia w intymnych kontaktach. W dzisiejszych czasach zakres możliwości jest naprawdę szeroki.

Dzięki dobrze dobieranym uczestnikom możemy w pełni wykorzystać zalety jakie daje psychoterapia grupowa

Wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło „poradnia psychologiczna Warszawa” odnajdziemy najlepsze renomowane przychodnie na terenie stolicy. Zainteresowanie usługami psychologicznymi rośnie z miesiąca na miesiąc i z roku na rok, mamy bowiem coraz więcej problemów i stresów, dlatego komunikacja interpersonalna na tym cierpi, co przekłada się na zdecydowanie coraz więcej zapytań kierowanych do gabinetów psychologicznych.