Filmowanie ślubu i wesela

Będąc nieraz na weselu pewnie pomyślałeś sobie, że filmowanie ślubów to praca lekka, łatwa i przyjemna. Otóż to tylko pozory. Dlaczego? Ponieważ każda osoba z tej branży potrafi wymienić ci kilkanaście negatywnych elementów tej pracy. Patrząc na zajęcie filmowca z boku widzi się tylko dodatnie, korzystne strony takiej pracy. Zajmując się tym, już tak różowo nie jest.

Do filmowania należy posiadać odpowiedni, profesjonalny sprzęt, który kosztuje majątek. Oczywiście zajmując sie tym zawodowo należy mieć też identyczny sprzęt zapasowy, by w razie awarii dokończyć zlecenie na takim samym poziomie. Do kamer należy mieć całą masę odpowiednich dodatków: statywy, ładowarki, akumulatory, filtry, kasety lub karty pamięci, pokrowce, torby, dodatkowe rekordery lub mikrofony. Do obróbki potrzebny wydajny komputer, oprogramowanie i akcesoria. Oczyiwście wszystko się starzeje i sprzet co parę lat sprzet należy poddać modernizacji i wymianom.

Innymi negatywnymi rzeczmi jest praca w wekendy. Tak to jest wada, wszyscy bawią się gdzieś w sobotę, a my musimy cięzko pracować. Kilkanaście godzin pracy, pomimo przerw jest fizycznie wymagające i czasami ciężko temu sprostać.

Inną ważną sprawą jest duża odpowiedzialność. Układając kostkę, malując ściany w razie błędu możemy poprawić swoją pracę, a w przypadku wesela, jeśli czegoś nie zarejestrowaliśmy już tego nie zrobimy. Dlatego stres i duża odpwiedzialność są nieodłącznym czynnikiem tej pracy. Jeśli umowa na wesele Biała Podlaska jest podpisana rok wcześniej to nie możemy w ciągu tego roku zmienić zajęcia, gdyż musimy wykonać uzgodnione zlecenie. Również urlop musimy planować  biorąc pod uwage podpisane umowy.

Ale mimo wszystko, jeśli ktoś lubi to zajęcie to będzie ono źródłem satysfakcji oraz środków finansowych, a przy dużej dozie samodzielności źródłem samorealizacji osobistej.